Anëtari i Lëvzijes Vetëvendosje, Avni Zogiani e ka quajtur ksneofob dhe islamofob presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Ai në nëj postim në rrjetet sociale ka shprehur qëndrimin e tij pro  largimit te Macron nga ky post.

Në 24-orët e fundit në coronavirusi kanë humbur jetën 13 pacientë, ndërsa janë konfirmuar 609 raste të reja.

IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.590 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 609 raste pozitive.