Colors: Blue Color

Në datat 14 – 15 shtator, u zhvillua në Uashington raundi i tretë i Dialogut Strategjik midis SHBA-së dhe Katarit. Seanca hapëse u kryesua nga ministrat e jashtëm të të dy vendeve, ku u adresuan çështjet rajonale e globale, dhe bashkëpunimi dypalësh në fushat e shëndetit, ndihmës humanitare, punës, zbatimit të ligjit, antiterrorizmit, tregtisë, kulturës dhe arsimit.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All