Colors: Blue Color

Natë protestash në Algjeri, ku mijëra demonstrues dolën në rrugë kundër Presidentit Abdelaziz Bouteflika. Manifestimet u shkaktuan pas njoftimit të Bouteflika për të kandiduar përsëri për mandatin e pestë presidencial. Në mediat sociale, aktivistët kanë postuar video të shumta që tregojnë demonstruesit në rrugë ndërsa këndojnë slogane kundër ekzekutivit.

Pas protestave dhe negociatave të shumta është arritur marrëveshje për ngritjen e rrogave për shumë kategori punonjësish në Gjermani. Rrogat janë rritur tetë përqind për punonjësit në mjekësi, shkolla etj.

Herët në mëngjesin e ditës së dielë, sindikata Verdi ka rënë dakord me propozimin për rritjen e rrogave.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All