Financieri Jeffrey Epstein është gjetur i vdekur në qelinë e tij të burgut, ndërsa priste për  gjyqin për akuzat seksuale të hedhura ndaj tij, për abuzim seksual me 36 të mitura.

shkruajnë mediet amerikane.

Trupi i tiji pajetë është gjetur rreth orës 11:30 të ditës së sotme, nga strukturat njujorkeze. Dyshohet që ai vetë t’i ketë dhënë fund jetës, pasi dhe më herët kishte tentuar të vetëvritej në qeli.

Vdekja e tij erdhi një ditë pasi qindra faqe dokumentesh u publikuan me akuza të reja kundër tij dhe bashkëpunëtorëve tij.

Ai ka qen mik i figurave të rëndësishme si Bill Klinton, presidentin Donald Trump, ish- dhe Princin Andrew i Britanisë së Madhe./E.B-dritare.net

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All