Qindra njerëz dyshohet se kanë mbetur të bllokuar në një ishull, në Karolinën e Verit, për shkak të rritjes së nivelit të ujit dhe përmbytjeve të shkaktuara nga Uragani Dorian, paralajmëroi Guvernatori i Shtetit, informon dritare.net.

Stuhia goditi ishujt e njohur, me pushues, disa ditë më parë, duke shkaktuar të paktën 30 vdekje në Bahamas.

Në Bahamas, zyrtarët thonë se qindra, ndoshta mijëra, janë ende të humbur. Numri zyrtar i vdekjeve pritet të rritet me shifra të larta,  thotë qeveria e vendit./E.B-dritare.net

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All