Mbrëmjen e kësaj të hëne janë sekuestruar 55 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Burimet mediatike kanë mësuar se operacioni është zhvilluar në Kostur, ndërsa janë arrestuar dy shqiptarë 34 dhe 35-vjec.

Ata janë kapur në një zonë pyjore në kufi duke transportuar 4 çanta që përmbanin 44 pako me 55 kg 400 gram marijuane.  Gjithashtu janë sekuestruar në cilësinë  e provës materiale 2 celularë dhe 3 karta SIM.

Prej fillimit te vitit policia greke ka sekuestruar kryesisht pranë kufirit, por edhe në zona të tjera rreth 9.2 tonë marijuane, sasi kjo që dyshohet se vinte nga Shqipëria.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All