Një burrë ka humbur jetën në Hong Kong, pasi u godit në kokë  gjatë përleshjeve të dhunshme midis mbështetësve të qeverisë dhe protestuesve, informon dritare.net.

Qeveria tha se pastruesi 70-vjeçar ishte në pushimin e drekës, kur u godit me “objekte të forta të hedhura nga rebelët e maskuar”.

Kina dënoi incidentin dhe ka bërë thirrje të bëhet një hetim i plotë për të zbardhur shkakun dhe autorin e incidentit me pasojë vdekje./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat