Dy anije gjigande janë përplasur të premten në portin e Cozumelit në Meksikë, duke lënë një pasagjer të plagosur dhe shumë dëme materiale.

Videoja e dëshmitarëve okularë tregon një pjesë të kuvertës së njërës prej anijeve e cila u dëmtua më shumë nga përplasja.

“Ne jemi duke vlerësuar dëmin, por nuk ka dëmtime të rënda që ndikojnë në përsosmërinë e secilës anije,” i thanë autoritetet mediave, shkruan dritare.net

Autoritetet e kanë përshkruar incidentin si një tërheqje mes dy anijeve.  Një tërheqje është një term detar që përdoret për të përshkruar kur një anije lëvizëse përplaset me një objekt të palëvizshëm, siç është një anije tjetër.

Një person pësoi dëmtime pasi pasagjerët po evakuoheshin nga dhoma e ngrënies në kuvertën 3 dhe 4, sipas kompanisë./ dardania.com

Carnival Glory just crashed into Carnival Legend and almost crashed into Oasis of the Seas at the Cozumel cruise port. #FoxNews#RoyalCaribbean#CarnivalLegend#CarnivalGlory#OasisoftheSeaspic.twitter.com/5ITBCfz99L

— Matthew Bruin (@BruinMatthew) December 20, 2019

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat