Nuk është e lehtë të raportosh krah rrënojave të tërmetit të cilat mund të kenë zënë kush e di se sa njerëz. Edhe ne e përjetuam rreth dy muaj më parë, dhe pamë gazetarë që u dridhej zëri, e mbanin lotët teksa shtonin në listën e viktimave, emra një e nga një.

Edhe në Turqi situata është po kaq e vështirë. Gazetarët raportojnë me dhimbje lajmet e minutës së fundit. CNN Turk, ka publikuar një gazetare, e cila raporton mes lotësh për situatën aktuale. Deri më tani janë konfirmuar 22 viktima, ndërsa më shumë se 100 persona janë të lënduar. Kërkimet vijojnë ende, ndërsa nën rrënoja ndodhen 22 persona, në tentativë nga ekipet e shpëtimit për t’i nxjerrë në jetë./L.F-dritare.net

SESİMİ DUYAN VAR MI?

Bir nefes duyabilmek için çıt çıkarmadan beklediler… Enkaz arama sırasında CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk gözyaşlarına boğuldu https://t.co/kvQ8BMtWDzpic.twitter.com/cW6csSE4d5

— CNN TÜRK (@cnnturk) January 25, 2020

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All