Më 24 janar Turqia u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 të shkallës rihter, duke u marrë jetën 41 personave.

Mediet turke shkruajnë se puna e ekipet e shpëtimit kanë ndërprerë kërkimet.

“Përpjekjet e kërkimit dhe shpëtimit që shpëtuan nga rrënojat 45 persona përfunduan duke arritur të nxjerrin edhe qytetarin e fundit nga rrënojat. Trajtimi i 84 qytetarëve, 16 prej të cilëve janë në kujdes intensiv, po vazhdon”, thuhej në deklaratën e bërë nga AFAD, sot./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat