Kina po përballet me një emergjencë kombëtare, si pasojë e virusit vdekjeprurës që ka goditur vendin dhe që po përhapet nëpër botë. Epiqendra e koronavirusit është Wahani, ndërsa heronjtë e kësaj historie janë mjekët.

Ata janë ndarë nga familjet e tyre dhe po u shërbejnë 24 orë të infektuarve. Në media po qarkullojnë disa imazhe, që tregojnë se si e ka tjetërsuar fytyrën e tyre maska mbrojtëse.

Numri i rasteve të koronavirusit në Kinë arriti në 24.324. Brenda 24 orëve të fundit, u regjistruan 3,887 të infektuar të rinj, ndërsa numri i vdekjeve u shtua menjëhere.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat