Ka njerëz që me gjithë dëshirën për të ndryshuar botën, mundohen të jenë ndryshe, për ta transformuar sado pak realitetin. Duhet një zemër e madhe dhe shumë dashuri për të qeshur me tmerrin.

Një prej tyre, është  Abdullah Al-Mohammad, i cili bën pjesë në ata persona që jep shpresë në një moment ku të gjithë duan të zhduken.

Deri dje i panjohur për botën, por sot një video e tij, ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Vajza e tij, Selva, nuk trembet nga bombat që shpërthejnë herë pas here, por qesh me to. Ata jetojnë në Sarmada të Sirisë, ku bombardimet për vajzën 4-vjeçare, shndërrohen në një lojë plot me të qeshura. Ndiqni më poshtë videon./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat