33 ushtarë turq janë vrarë në një sulm ajror nga forcat e regjimit sirian, në veriperëndim të Sirisë, ka thënë një zyrtar i lartë turk, informon dritare.net.

Nga sulmi kanë mbetur dhe shumë të lënduar, në Idilib.

Forcat siriane të mbështetur nga Rusia janë duke u përpjekur të tërheqin Idlibin nga rebelët të cilët janë mbështetur nga ushtria turke.

Autoritetet siriane deri më tani nuk kanë bërë asnjë koment publik për përshkallëzimin e fundit në Idlib, provinca e fundit siriane që është në duart e opozitës./E.B-dritre.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All