Ndalimi i udhëtimit në 26 vende të Europës, nga Presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në fuqi, si pjesë e planit të emergjencës për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Ky urdhër përjashton Mbretërinë e Bashkuar, Republikën e Irlandës dhe kthimin e shtetasve amerikanë.

Kujtomë se të premten, Trump shpalli emergjencën kombëtare. Në SHBA janë gati 2,000 raste të konfirmuara me Covid-19 dhe 43 vdekje./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat