Ministri i Shëndetësisë në Zelandën e Re e quajti veten idiot pasi theu karantinën duke udhëtuar me familjen për në plazh. David Clark pranoi se ka udhëtuar 12 milje(20 km) për në plazh duke thyer karantinën.

Ai ofroi dorëheqjen e tij tek kryeministrja Jacinda Ardern por ajo nuk e pranoi për shkak të vijimit të krizës së koronavirusit. Clark e pranoi që kishte udhëtuar për në Ardern pasi u kritikua shumë për thyerje rregullash.

Javën që kaloi ai bëri një distancë të shkurtër në një zonë malore me furgonin dhe biçikletën e tij.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All