Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë është vënë re një rënie e numrit të të infektuarve me 92 raste të reja, ndërkohë ka 7 viktima që janë shënuar së fundmi nga COVID-19.

115 pacientë arritën të fitonin luftën ndaj virusit dhe sa i përket rasteve të reja, Prishtina ka 39 raste, ndjekur nga Prizreni me 10 dhe komunat e tjera më pak se 10.

Totali në Kosovë shënon 563 viktima dhe mbi 14 mijë raste të reja nga COVID-19.

a.t / dita

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All