Yanar Ünal, 62-vjeç nga Turqia ka humbur jetën në spital ku po trajtohej nga COVID-19.

Mirëpo, para se të dërgohej në qendrën e kujdesit intensiv ai kishte realizuar një video ku dëgjohet që thotë se nuk duhet të mos e sprovohet askush tjetër me këtë.

Pas marrjes së testit Unal e kuptoi se kishte rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe pas përkeqësimit të gjendjes ishte dërguar në qendrën e kujdesit intensiv ku pas 12 ditëve trajtim, atë e intubuan ku për 5 ditë luftoi me koronavirusin por për fat të keq nuk e fitoi betejën.

Në videon që gjetën të afërmit, ai u bënte thirrje të gjithëve të jenë të kujdesshëm dhe të mos e marrin si një lojë COVID-in dhe ndërkohë familjarët e tij e kanë shpërndarë videon me qëllim që të tjerët të shohin pasojat e koronavirusit.

h.b/ dita

Flash Lajme

Më të lexuarat