Bashkëthemeluesi i Microsoft, miliarderi Bill Gates tha sot se vendet e pasura mund të kthehen në normalitet deri në fund të vitit 2021 nëse një vaksinë COVID-19 funksionon.

Kur u pyet për vaksinat ruse dhe kineze, ai u përgjigj se kompanitë perëndimore po bëjnë studime të mëtejshme të Fazës III.

“Deri në fund të vitit të ardhshëm, gjërat mund të jenë shumë afër normalitetit, ky është skenari më i mirë ,”  tha Gates.

“Ne nuk e dimë ende nëse këto vaksina do të funksionojnë ,” vijoi Gates, duke vënë në dukje se do të duhet kohë që sasitë e mjaftueshme të vaksinave të prodhohen.

h.b/dita

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All