Edhe në shtetin fqinj është rikthyer ankthi për shkak të rasteve të reja me koronavirus që shtohen nga dita në ditë, duke paralajmëruar kështu një përkeqësim të situatës me afrimin e dimrit.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 482 raste të reja me koronavirus dhe 10 viktima.

Që nga nisja e pandemisë në Greqi janë shënuar mbi 24 mijë të infektuar dhe 500 viktima.

h.b/dita

Flash Lajme

Më të lexuarat