Një termet i fuqishëm ka goditur Greqinë, duke rikthyer panikun.

Tërmeti ka ndodhur rreth orës 11:00 me orën greke dhe në zonën e detit në jug të Skiathos.

Madhësia e tij ishte 5 Rihter dhe thellësia 10 km.

Ndërkohë autoritetet ende nuk bëjnë të ditur për të lënduar.

Mësohet se lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Athinë dhe Selanik.

j.l./ dita

Flash Lajme

Më të lexuarat