Një funksionar i lartë i Palazzo Chingi, kryeministrisë italiane, është gjetur i vdekur, në Paris, afër hotelit në të cilin po qëndronte.

Lajmi është raportuar nga “Le Point”, sipas së cilës zyrtari Massimo I, 50 vjeç,  ishte në Paris nga 3 maji dhe ishte anëtar i shërbimeve sekrete.

Kanë nisur hetimet për zbardhjen e shkakut të vdekjes, ndërkohë sipas ambasadës italiane vdekja e tij ka ardhur nga shkaqe natyrore./E.B-dritare.net

Flash Lajme

Më të lexuarat