Colors: Yellow Color

Regis Philbin ishte një nga figurat më të njohura të televizionit amerikan. Ai mban rekordin botëror Guinnes për më shumë orë në ekranin televiziv se çdokush tjetër.

Më së shumti njerëzit e mbajnë mend për emisionin e tij “Live with Regis and Kelly” që transmetohej nga New York-u çdo ditë nga 1988 deri në 2011, kur Regis doli në pension.

Ylli Ndroqi njihet si biznesmen dhe pronar i televizionit të lajmeve Ora News.

Jo pak herë portale të ndryshme kanë pretenduar se zoti Ndroqi në fakt është shtetasi Xhemail Pasmaçiu, një ish i dënuar për trafik droge në Turqi, por që më pas ka ndërruar identitet.

Flash Lajme

Më të lexuarat