Media prestigjioze amerikane, “New York Times” ka sjellë një fotoreportazh nga kampi i muxhahedinëve iranianë në Shqipëri.

Fotot janë bërë në kampin e Manzës.

Mujahedeen-e-Khalq njihen si opozita iraniane dhe janë përfolur vazhdimisht kohët e fundit pas tensioneve mes Teheranit dhe Uashingtonit.

Ky grupim opozitar është përfolur shumë për jetesën brenda dhe jashtë kampit.

Disa i quajnë një kult, të tjerë thonë se ngjajnë si sekt.

Për këtë arsye, këto foto të rralla të “New York Times” kanë bërë xhiron e rrjetit në botë.

j.l./ dita

Flash Lajme

Më të lexuarat