Kinezët që kanë kafshë shtëpiake dhe qëndrojnë të mbyllur brenda banesave për shkak të koronavirusit kanë gjetur një mënyrë të re për të nxjerrë shëtitje qentë e tyre, shkruan New York Post.

Ata i lidhin ata me një litar të gjatë, i nxjerrin nga ballkoni dhe i lëshojnë ngadalë deri sa arrijnë në tokë.

Video e postuara në rrjetet sociale shfaqin banorët që lëshojnë ngadalë litarin që kafshët e tyre të zbresin shëndoshë e mirë në oborrin e ndërtesës, ku bëjnë xhiron dhe më pas i tërheqin sërish lart në të njëjtën mënyrë.

j.l./ dita

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All