Italia është nën masa të rrepta dhe pasojat e koronavirusit ndihen qartë në Xhenova.

Don Xhakomo Martino, prift në kishën e San Tomasos, ishte vetëm në kishë gjatë meshës, e cila u transmetua në mënyrë të drejtpërderjtë në Facebook dhe në Youtube.

Një meshë për besimtarët dhe jo vetëm, e cila zakonisht mbahet të shtunë dhe të dielë.

Por për shkak të situatës dhe vendimeve të marra për ndërprerjen e tyre deri në 1 mars, Don Martino ka vendosur ta mbajë çdo ditë në orën 18:30.

j.l./ dita

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All