Kryeqytetit i Italisë, Roma është një nga qendrat më të frekuentuara nga turistët nga e gjithë bota dhe është pikërisht ajo dhe turizmi i saj që po e vuajnë më shumë situatën e krijuar nga koronavirusi.

Në fotogalerinë e mëposhtme shfaqen monumentet kryesore të Romës që dikur gëlonin nga njerëz, por kësaj here të shkretuara në të gjithë madhështinë e tyre.

e.k. / dita

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All