Mesa duket goditën sërish në shenjë. Seriali i famshëm “The Simpsons” vazhdon të parashikojë me saktësi ngjarjet që ndodhin në botë.

Së fundmi, në rrjetet sociale dhe media po qarkullojnë pamjet se ky film i animuar ka parashikuar gjithçka çfarë po ndodh këto ditë ditë në Shtete e Bashkuara të Amerikës.

Në të janë të njëjtat skena sesi ndërroi jetë George Floyd, protesta e dhunshme dhe djegja e stacionit policor në Mineapolis.

Diçka e ngjashme qarkulloi në rrjetet sociale lidhur me karantinimin e botës nga shpërthimi i Covid-19.

j.l./ dita

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All