Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin i ka dhënë fund beqarisë në një ceremoni private në rezidencën e saj kryeministrore.

Nëna e një vajzë është martuar me parterin e saj, me të cilin kishte një lidhje 16-vjeçare.

34-vjeçarja ndau fotografi nga dasma me Markus Raikkonen, një ish-futbollist finlandez.

Sanna dhe Markus janë bashkë prej 16 vitesh dhe prindër të një vajze 2 vjeç e gjysmë.

Ajo postoi një foto me fustan të bardhë në Instagram, përmes së cilës dha edhe lajmin e martesës.

j.l./ dita

Flash Lajme

Më të lexuarat