Së fundmi amerikanët kanë krijuar statujën e Zonjës së parë të SHBA-së Melania Trump në në vendlindjen e saj, Slloveni.

Statuja e cila u dogj në muajin korrik nga banorët u zëvendësua me një të re e bërë nga skulptori amerikan Brad Downey.

Statuja gjendet në Sevnica, në qendër të Sllovenisë për nder të saj.

Mësohet se ajo është krijuar nga pema e blirit dhe shfaq Melania-n me një pallto ngjyrë të kaltër e njëjtë njëlloj me veshjen që ajo ishte shfaqur në publik gjatë ditëve të para.

j.l./ dita

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All