Njësitet Speciale Operative, intervenuese dhe K9 apo që njihet si Njësia e Qeneve kanë inskenuar dy situata të ndryshme në të cilat ata intervenojnë.

Njësia operative e shoqëruar nga policia e rendit kanë treguar kapacitet e tyre në një protestë të inskenuar ku pati ndërhyrje nga njësia operative duke hedhur gaz lotsjellës dhe shok bomba.

Avokati njohur nëpërmjet një postimi publik, i është drejtuar masës duke e pyetur nëse duhet t’i bashkohet Vetëvendosjes apo të rrijë indiferent por sigurisht në përkrahje të partisë në fjalë? Postimi plotë: Çfarë mendoni? Si mund të kontriboj më shumë për Lëvizjen Vetëvendosje! dhe për kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

Policia thotë se pas realizimit të operacionit policor me datë 21 mars të këtij viti, ku ishin konfiskuar 99 armë të vogla, e ka vazhduar zgjerimin e hetimeve dhe në bashkëpunim të plotë me prokurorin speciale të shtetit dhe me urdhëresë të gjykatës kompetente, sot nga ora 06:00 ka bërë implementimin e planit operativ ‘PAKOJA’, me ç’rast janë kontrolluar këto tetë lokacione.

Ai tha se po marrin pjesë në zgjedhje pas konsultimit me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

“Me krenari them se Lista serbe edhe këtë herë do ta ketë përkrahjen e fuqishme të presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, përkundër disa sulmeve jo të partive politike, por të disa serbëve të cilët interesin personal e kanë mbi interesin nacional, dhe të cilëve me siguri shteti serb nuk është vendlindja e tyre.

Gazeta gjermane “Kosmo” shkruan se politikania më e bukur e Ballkanit vjen nga Kosova dhe se bëhet fjalë për deputeten e njohur të Parlamentit të Kosovës, Dude Balja. Gazeta mban këtë titull dhe se shkruan që 42 vjeçarja Dude Balja në fillim nxiti debate për pasurinë e saj, ndërsa më pas tërhoqi vëmendjen si një nga deputetet më të bukura në Kuvendin e Kosovës, e cila provokonte me veshjet e saj.

Sot mbahet ceremonia kryesore

Sot mbahet ceremonia kryesore

Më 6 shtator të vitit 1999, Misioni i OSBE-së në Kosovë, në pajtim me Rezolutën e Kombeve të Bashkuara 1244, ka hapur Shkollën e Policisë dhe ka filluar trajnimin e kandidatëve për pjesëtarë të Policisë së Kosovës.