Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë, të paktën kur bëhet fjalë për karrierën e tij te Napoli. Anësori kuqezi nuk arriti të largohet në këtë merkato vere dhe gjerat sa vijnë e ndërlikohen akoma më shumë.