Pritet të diskutohet për çështje sociale

Pritet të diskutohet për çështje sociale

Filloi takimi i grupeve punuese i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në selinë e VV-së.

Në këtë takim i cili është i gjashti me radhë do të diskutohet për cështje sociale.

Eliza mori mbi 9 mijë vota

Eliza mori mbi 9 mijë vota

Sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të 06 tetorit. Nga rezultatet e zgjedhjeve u bë e ditur se tetë ulëse të Kuvendit të Kosovës u fituan nga gratë e kësaj partie, shkruan rtv21.tv

Haradinaj numëron të arriturat

Haradinaj numëron të arriturat

Kryeministri i Kosovës në detyrë, Ramush Haradinaj e nisi konferencën e orës 12:00 me “Mirëmëngjesi”, pastaj edhe me “Mirëdita”.

Në këtë konferenca Haradinaj bëri një prezantim të raportit përmbledhës të qeverisjes “Haradinaj II” nga shtaori i vitit 2017 deri në korrik të vitit 2019, shkruan rtv21.tv.

Kutri: Po afrohet përfundimi i suksesshëm i negociatave me LDK-në për formimin e Qeverisë

Kutri: Po afrohet përfundimi i suksesshëm i negociatave me LDK-në për formimin e Qeverisë

Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani është takuar sot me ambasadorin e Japonisë në Austri, përgjegjës për Kosovë, Kiyoshi Koinuma, të cilin e ka njoftuar me ecurinë e takimeve të grupeve punuese të LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje për formimin e Qeverisë së Kosovës.

Koalicioni Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisa Socialdemokrate në legjislaturën e ardhshme do të ketë 14 deputetë.

Ramush Haradinaj ka marrë numrin më të madh të votave me 75,917 të tilla, mirëpo kryeministri në detyrë ka paralajmëruar se nuk do të jetë deputet dhe do t’i lirojë vendin dikujt tjetër.