KosovaPress ka realizuar një anketë, ku 1309 respodentë janë pyetur nëse duhet të ketë zgjedhje parlamentare brenda këtij viti.

Nga 1309 respodentë, 981 ose 75 përqind kanë votuar pro zgjedhjeve, 274 ose 21 përqind, kanë votuar kundër mbajtjes së zgjedhjeve në këtë vit dhe 54 persona ose 4 përqind, kanë votuar se nuk e dinë.

Drejtori i Departamentit për Operacione në Policinë e Kosovës, Afrim Ahmeti, duke folur për gjendjen e sigurisë në veri të vendit, ka thënë se grupet kriminale në atë pjesë të vendit janë në rënie.Ai në një intervistë për Ekonomia Online thotë se një pjesë e këtyre grupeve janë arrestuar, e një pjesë tjetër janë detyruar të ikin nga vendi.

Kusari në një intervistë për KosovaPress, ka folur edhe për koalicionin qeverisës, dialogun me shtetin serb, bashkëpunimin opozitar dhe taksën e vendosur ndaj produkteve serbe dhe boshnjake.


Ajo ka numëruar disa nga arsyet pse Qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, duhet të rrëzohet me anë të mocionit, teksa ka thënë se ky koalicion qeverisës nuk ka potencial për të bërë reforma të mirëfillta të shtetit.

Aeroporti

 • Aeroporti i Prishtinës
 • Aeroporti i Tiranës
 • Aeroporti i Shkupit

Ambasadat

 • Ambasada e Amerikes
 • Ambasada e Shqipërisë
 • Ambasada e Gjermanisë
 • Ambasada e Zvicrës
 • Ambasada e Italisë
 • Ambasada e Austrisë
 • Ambasada e Britanisë
 • Ambasada e Francës
 • Ambasada e Sllovenisë

Një incident i pazakontë ka ndodhur dje

Një incident i pazakontë ka ndodhur dje

Një lopë është qëlluar nga një polic me armë zyrtare në Istog.

Burime te kallxo.com brenda Inspektoratit të Policisë së Kosovës kanë konfirmuar se kafsha është qëlluar nga arma zyrtare, ndërsa zyrtari policor me gradën e rreshterit, është arsyetuar se ka qëlluar gabimisht pasi caku i tij ishin disa qen që po i rrezikonin fëmijët.

Pas mesnate në Podujevë, është raportuar për të shtëna me armë zjarri.“Është raportuar se persona të panjohur, nga një veturë në lëvizje kanë shtënë me armë zjarri ajër dhe janë larguar në drejtim të panjohur”, thuhet në raportin policor.