Momenti i së vërtetës erdhi, Kosova, sot (e shtunë) me fillim nga ora 15:00, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, takohet me Çekinë, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020.Për Kosovën, që për herë të parë është pjesë e kualifikimeve për Kampionatin Evropian, kjo është një nga ndeshjet më të rëndësishme në histori të ekzistimit të saj.

Tetë persona u ndaluan nga policia në Shtërpcë, të cilët u shoqëruan për në polici

Tetë persona u ndaluan nga policia në Shtërpcë, të cilët u shoqëruan për në polici

Prokuroria në Ferizaj mohoi se ka arrestuar tetë persona për shkak të dyshimit se kanë përgatitur ngritjen e një droni me flamuj serb gjatë ndeshjes së ditës së nesërme ndërmjet Kosovës dhe Çekisë.