Colors: Blue Color

Gjykata jep dënimin për personat që goditën disa herë me thikë Niccolò Bettarini, djalin e prezantueses së njohur italiane, Simona Ventura dhe futbollistit Stefano Bettarini. I riu u plagos përpara një diskoteke në Milano dhe në sulmin e përgjakshëm u përfshinë 4 persona, nw mesin e tw cilwve edhe dy shqiptarë, Albano Jakaj 24 vjeç dhe Andi Arapi 29 vjeç.

Australia po “shkrihet” nga moti i nxehtë që ka prekur vendin gjatë 10 ditëve të fundit. Temperaturat maksimale kanë arritur rekordin, si pasojë e valës të së nxehtit. Autoritetet thonë se i nxehti ekstrem ka shkaktuar viktima në njerëz, zjarre, si dhe rritje të numrit të personave që i drejtohen spitalit për të marrë ndihmën mjekësore.

Flash Lajme