Colors: Blue Color

Shtetet e Bashkuara mund të pezullojnë së shpejti përgatitjet për livrimin e avionëve luftarakë F-35 Turqisë, – thanë zyrtarët amerikanë për agjencinë e lajmeve Reuters.

Ky do të ishte sinjali më i fortë i Uashingtonit se Turqia, aleate e NATO-s, nuk mund të ketë njëkohësisht aeroplanë të avancuar amerikanë dhe një sistem rus S-400 të mbrojtjes ajrore.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka sulmuar senatorin McCain, duke u ankuar se nuk ka marrë asnjë falënderim, për funeralin e tij shtetëror.

“Edhe pse unë nuk isha fans i McCain, ne e dërguam atë në rrugën e banesën e fundit”, tha Presidenti në një vizitë, në një fabrikë tankesh në Ohio.

Flash Lajme