Colors: Blue Color

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shkarkuar nga detyra zëvendësministren e Drejtësisë, Vesna Mikiq, e cila vjen nga radhët e subjektit politik Lista Serbe.

Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, tha se ky vendim u mor pasi Mikiq deklaroi se bombardimet e NATO-s në ish-Jugosllavi, 20 vite më parë, ishin gjenocid ndaj shtetit dhe popullit serb.

Scott Walker, një nga figurat më enigmatike dhe më me ndikim në historinë e rock-ut, është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare.

Ylli i SHBA-ve, këngët e të cilit përfshirë The Sun Ain’t Gonna Shine Anymore dhe Joanna, kanë ndikuar të gjithë njerëzit në mbarë botën.

Flash Lajme