Colors: Blue Color

Duka i Edinburgut Princi Philip, 97 vjeç është përfshirë në një aksident me makinë ndërsa po ecte në hyrje të pallatit mbretëror “Buckingham Palace”.

Princi Philip, nuk u plagos në aksident, i cili ndodhi pak para orës 15:00, pasi makina e tij është përplasur me një tjetër.

Vlera e aksioneve në tregjet botërore është në rënie për shkak të shqetësimeve mbi gjendjen e ekonomisë kineze dhe vendosjen e mundshme të tarifave amerikane për makinat evropiane, raporton REL.

Aksionet e prodhuesve të makinave kanë rënë në 1.5 përqind pas deklaratës së përfaqësuesit të Komitetit të Financave të Senatit, Charles Grassley, i cili theksoi se presidenti amerikan, Donald Trump, është “i prirur” të vendosë tarifa mbi importin e makinave nga Evropa në mënyrë që të sigurojë kushte më të mira për tregtinë e prodhimeve bujqësore.

Silvio Berlusconi ka zgjedhur Parlamentin Europian në përpjekjen e tij për tu rikthyer në qendër të skenës.

“Në moshën time të bukur, unë kam vendosur një ndjenjë përgjegjësie për të shkuar në Europë ku ka një mungesë të mendimit të thellë për botën” – tha Berluskoni, 82 vjeç, në Quartu, Sardenjën jugore, sipas gazetës Ansa.

Koha e sfidave ekstreme ka mbaruar. YouTube ndryshon rregullat e kompanisë dhe ndalon publikimin e videos që regjistrojnë prova të rrezikshme ose nxisin dhunë. Vendimi është marrë pas shpërthimit të modës Bird Box Challenge, ajo vjen nga një film Netflix ku protagonistët kishin për të shpëtuar veten e tyre pa ndihmën e syve.

Flash Lajme