Colors: Blue Color

Departamenti amerikan i Shtetit njoftoi një shpërblim prej 10 milionë dollarësh për ata që ofrojnë informacione rreth dy anëtarëve të armikut të vjetër, al-Kaedës.

Sipas mediave të huaja, Michael Evanoff, ndihmës sekretari për sigurinë diplomatike u tha gazetarëve se Departamenti i Shtetit po ofronte një shpërblim për dy anëtarët e moshuar të al-Kaedës në Gadishullin Arabik.

12 persona humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë mbetën të plagosur në një aksident rrugor në Sllovaki ku u përfshinë një autobus dhe një kamion. Ky aksident me një bilanc tragjik viktima konsiderohet si më të rëndët në vend në 10 vitet e fundit

Flash Lajme

Më të lexuarat