Colors: Blue Color

Presidenti serb Aleksandar Vucic është shtruar në spital pasi ka përjetuar probleme me zemrën, tha zyra e tij të Shtunën.

Një zyrtar qeveritar që foli në kushte anonimiteti i tha Reuters të Shtunën: “Presidenti tani është ne gjendje te qëndrueshme”.

Derisa dikush të shpikë një pajisje për teleportimin e njerëzve nga njëra anë e Tokës në tjetrën, kjo është arritja më e madhe deri tani. Avioni i përfshirë në fluturimin eksperimental të realizuar nga linja ajrore australiane Qantas preku tokën në Sidnej, duke thyer dy rekorde aviacioni, pasi ishte nisur nga Londra dhe pa bërë asnjë ndalesë rrugës, mbërriti në qytetin australian pas 19 orësh e gjysmë.

Flash Lajme

Më të lexuarat