Colors: Blue Color

Një grua u qëllua për vdekje dhe qindra të tjerë u plagosën në kryeqytetin e Venezuelës, Caracas pas përleshjeve mes mbështetësve të opozitës dhe forcave pro-qeveritare. Ushtria e urdhëruar nga presidenti, Nicolas Maduro hodhi gaz lotsjellës dhe kanun ujor ndaj protestuesve.

Gazetarja e BBC humb jetën tragjikisht pasi u godit nga një tren.

Bëhet fjalë për gazetaren Kelly Jobanputra, 39 vjeç nga Swindon, Wiltshire.

Familja ka treguar se ajo u largua nga shtëpia të premten pasdite për të bërë disa pazare në dyqan, por nuk u kthye me.

Flash Lajme