Colors: Blue Color

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu është i pozicionuar për të marrë një mandat të pestë qeverisës pas zgjedhjeve të djeshme parlamentare.

Rezultatet e zgjedhjeve tregojnë se partia e tij Likud dhe aleatë të saj të krahut të djathtë ndodhen në pozita më të mira për të formuar një qeveri koalicioni.

Flash Lajme