Colors: Blue Color

Një polic ka qëlluar me armë një protestues në Hong Kong, ndërsa po zhvilloheshin demonstratat e dhunshme.

Pamjet janë postuar në rrjete sociale dhe duket kur oficeri i policisë ka qëlluar me armë një të ri, i cili ishte veshur me të zeza ndërsa në fytyrë mbante maskë, informon dritare.net.

Partia Socialiste në pushtet në Spanjë do të fitojë zgjedhjet e kësaj të diele, thonë sondazhet pasi procesi i votimit ka përfunduar atje.

Partia Konservatore Popullore është në vendin e dytë, ndërsa partia e ekstremit të djathtë Vox duket se ka dyfishuar pjesën e saj të votave, tha sondazhi i transmetuesit publik RTVE, shkruan dritare.net

Flash Lajme