Colors: Blue Color

Flota detare iraniane do të dislokojë anije luftarake në Atlantik, tha të premten një komandant i lartë i Iranit.

Një flotilje do të niset për në Oqeanin Atlantik duke filluar nga marsi, tha zëvendës komandanti detar i Iranit, Touraj Hassani për agjencinë shtetërore të lajmeve IRNA.

Policia turke nisi dje bastisjet në mbarë vendin për të kapur 147 persona, duke përfshirë personelin ushtarak, të dyshuar për lidhje me Fetullah Gylen.

Prokurorët në Stamboll, Konia dhe Ankara lëshuan urdhër-arrestet për 147 vetë si pjesë e hetimeve të ndryshme për ndjekësit e predikuesit mysliman me vendbanim në SHBA.

Flash Lajme