Colors: Blue Color

Materialet e pasura me karbon, të domosdoshme për ndërtimin e tullave të jetës, mund të kishin mbërritur në Tokë me ndikimin e asteroideve me një përbërje të ngjashme me atë të Bennu, fosili i Sistemit Diellor të studiuar nga misioni Osiris Rex i NASA-s dhe i përshkruar në shtatë artikuj revistash të grupit “Nature”, – tha NASA.

Një grua pranoi përpara gjykatës se ka vrarë burrin e saj me thikë pasi ai shkoi vonë në shtëpi. Katie Anne Castel, 38 vjeçe, u deklarua fajtore për vrasjen e Jarred Paul Castel gjatë një debati të nxehtë në shtëpinë e tyre, në Brisbane të Australisë.

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump foli të martën për mundësinë që Brazili të jetë aleat i NATO-s.

Presidenti Trump priti në Shtëpinë e Bardhë presidentin e Brazilit, Jair Bolsonaro.

Duke folur për raportet ndërmjet SHBA-së dhe Brazilit, presidenti Trump tha se planifikon të përcaktojë Brazilin si një aleat kryesorë nga vendet joanëtare të NATO-s.

Flash Lajme