Ministri britanik i jashtëm, Mark Field, rrezikon të humbasë postin, pasi kapi nga qafa dhe nxorri jashtë aktivisten mjedisore të “Greenpeace”.

Momenti kur ai nxorri jashtë me dhunë protestuesen u filmua dhe tashmë po bën xhiron e rrjetit në të gjithë botën.

Pas ngjarjes, aktivistja tha se ishte tronditur nga ajo që kishte ndodhur, duke thënë se askush tjetër nuk mund të reagonte në një mënyrë kaq të ulët./E.B-dritare.net

Flash Lajme

Më të lexuarat