Kryeministri i dorëhequr i Kosovës Ramush Haradinaj ka postuar një foto në “Facebook”, ku duket teksa hipën në një makinë dhe do niset për në Hagë, ku është thirrur si i dyshuar nga Gjykata Speciale.

Haradinaj ka përcjellë mesazhe me rëndësi përpara se të niset për në Holandë. Ai shkruan se luftëtarët e lirisë së Kosovës kanë qenë dhe janë gjithmonë me të drejtën.

dardania.com

Flash Lajme