Presidenti në Largim i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker ka ndërperë pushimet e tij në Austri, dhe ka hyrë urgjentisht në operacion në Luksenburg.

Ndërhyrjen e ka bërë të ditur, Komisioni Europian përmes një komunikate në rrjetet sociale.

Mësohet se Juncker është operuar pas problemeve me tëmthin.

Juncker, 64 vjeç, do të largohet nga detyra kur mandati i tij të skadojë më 31 tetor, ndërsa do ta zëvendësoje Ursula von der Leyen./ dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat