Ish-ambasadorja e Britanisë së Madhe në Shqipëri, Fiona Mcilwham është zgjedhur nga Meghan Markle dhe Princi Harry, si sekretaren e tyre private.

Fiona, 45 vjeç, është emëruar amabsadore në Shqipëri në vitin 2009.

Roli i sekretarit privat për familjen Sussex përfshin koordinimin e orarit të tyre zyrtar, mbikëqyrjen e stafit tjetër dhe menaxhimin e korrespodencës, shkruan Dritare.net

Fiona thuhet se është përzgjedhur nga duka dhe dukesha për pasionin e saj për të drejtën e grave./ dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat