Ashtu siç ishte lajmëruar, Presidenti Thaçi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të dërguarin e posaçëm të Presidentit Trump, Richard Grenell.

Grenell është ambasadori i SHBA-ve në Gjermani si dhe Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi.

Në këtë takim mori pjesë gjithashtu edhe Ambasadori Philip Kosnett.

LDK do të shkojë gjatë ditës në Ambasadën Amerikane, për t’u takuar me të dërguarin e Trump, një takim ky, i konfirmuar edhe nga LVV.

j.l./ dita

Flash Lajme

Më të lexuarat